Konkurs fotograficzny „NASZ LAS”

Konkurs fotograficzny „NASZ LAS”

Fundacja Ochrona Polskich Lasów wraz z Polskim Związkiem Zrzeszeń Leśnych i Rybacką Lokalną Grupą Działania Pojezierza Bytowskiego ogłasza konkurs fotograficzny pt. „NASZ LAS”.

W konkursie mogą uczestniczyć tylko dzieci i młodzież różnego rodzaju szkół z terenu Rzeczpospolitej Polskiej. Szczegóły dotyczące uczestnictwa, warunkach udziału, warunkach jakie muszą spełnić zdjęcia, ujmuje punkt 3 regulaminu zamieszczony w załączniku poniżej i w zakładce "konkurs "NASZ LAS" - regulamin". Zdjęcia na konkurs można przesyłać od 1 lipca 2019 roku do 31 marca 2020 roku na adres poczta@fundacjaopl.pl

Zbliżające się wakacje dzieci i młodzieży, wyruszających na zasłużony wypoczynek po wyczerpującym roku szkolnym, to czas kiedy będziemy dokumentowali swoje przeżycia za pomocą aparatów fotograficznych. Nie ważne czy będziemy robić zdjęcia aparatami znanych firm czy przy pomocy aparatów umieszczonych w telefonach komórkowych, każdy może utrwalić coś, co będzie się kojarzyło z lasem, przyrodą.

Las to bogactwo wielu źródeł tj. opał, pożywienie zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Energia lasu to również zależności między stworzeniami żyjącymi w gęstym listowiu, gdzie przez cały czas trwa nieustający obieg życia. Rozkładające się resztki organiczne są źródłem składników pokarmowych dla rosnących roślin i zwierząt. Fotografia może więc przedstawiać każdy aspekt charakteryzujący las również w formie rabunkowej działalności człowieka jak i kryzysowej powiązanej z działalnością sił przyrody bądź błędem lub świadomym działaniem człowieka.

Zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w tym konkursie. Finał powiązany z uroczystym wręczeniem nagród zostanie przeprowadzony w I dekadzie czerwca 2020 roku.

Wszystkim uczniom życzymy wesołych wakacji i wspaniałych zdjęć.

Wróć

Fundacja Ochrona Polskich Lasów
83-333 Garcz, ul. Widokowa 2

Nr konta: Bank BOŚ 60 1540 1098 2059 0001 7519 0001