Partnerstwo

13 maja br. w miejscowości Łupawsko doszło do spotkania przedstawicieli trzech organizacji:

• Polskiego Związku Zrzeszeń Leśnych
  • Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Pojezierza Bytowskie” i
  • Fundacji Ochrona Polskich Lasów.

PZZL reprezentował Prezes Związku Pan Władysław Pędziwiatr, RLGD Panowie Władysław Pędziwiatr i Tomasz Krauze, FOPL Franciszek Krynojewski.

W trakcie spotkania starano się znaleźć pokrewieństwo w realizacji swych założeń statutowych. Do najważniejszych zbieżnych celów należy zaliczyć:

1. Wspieranie działalności edukacyjnej w zakresie ochrony lasów, zwierzyny leśnej, ziemi, powietrza i wód.
  2. Działania na rzecz wzrostu lesistości w Polsce poprzez zalesianie nieużytków.
  3. Współpracy zrzeszeń leśnych z organami władzy publicznej oraz podmiotami prywatnymi w kraju i za granicą.
  4. Promocję zdrowej żywności w szczególności w zakresie konsumpcji ryb.
  5. Promocję i ochronę dziedzictwa kulturowego.
  6. Promocję i rozwój turystyki, w tym agroturystyki.
  7. Promocję i wspomagania nauki, edukacji i wychowania.
  8. Współuczestniczenie w rozwiązywaniu prawnych problemów związanych z ochroną przyrody.
  9. Współpraca z innymi związkami i stowarzyszeniami zajmującymi się ochroną przyrody.

Jednym z pierwszych wspólnie realizowanych projektów będzie konkurs fotograficzny pt. „Nasz las” skierowany do uczniów szkół podstawowych
i ponadpodstawowych.

Wszystkie uczestniczące strony w spotkaniu potwierdziły wole dalszej współpracy.

Autor: F.K.